Оформлення офіційних документів - 4lawyer.com.ua

Оформлення офіційних
документів швидко і надійно

Легалізація документів

Допоможемо вам з легалізацією документів в Україні, а також з їхнім перекладом. Легалізація проводиться нашими фахівцями якісно та в найкоротші терміни. Ми проконсультуємо вас з усіх питань і допоможемо провести легалізацію потрібних вам документів недорого і з максимальною зручністю для вас.

* орієнтуйтеся на строки від 20 днів та вартість від 25 до 100 USD, допоможемо з отриманням документа, перекладом, апостилем та доставкою документа до вас у будь-яку точку світу.

 

Що таке легалізація?

Легалізація документів в Україні передбачає процедуру визнання їх дійсності шляхом підтвердження (засвідчення) підпису уповноваженої особи на документі, а також відбитків усіх штампів та печаток, якими вона скріплена.

легалізація документів

Консульська легалізація документів проводиться відповідно до Віденської конвенції 1963 р. Варто зазначити, що сама процедура проводиться консулом, який не несе відповідальності за зміст документа.

Легалізація вартість та строки

Послуга Терміни Ціна (грн.)
Легалізація в МЗС (для фізичних осіб) 3-4 робочих днів 650 грн. *
Легалізація в МЗС (для юридичних осіб) 3-4 робочих днів 1500 грн. *
Легалізація до Мін'юсту (для фізичних осіб) 2-3 робочих дні 250*
Легалізація до Мін'юсту (для юридичних осіб) 2-3 робочих дні 350*

Які документи підлягають легалізації?

Всі документи, видані в Україні, підлягають легалізації, якщо країна, яка приймає ці папери, не є учасником Гаазької Конвенції. У 1961р. в Гаазі було підписано Конвенцію, яка дає можливість замінити процедуру легалізації на більш спрощену - проставлення апостилю. Ця Конвенція була підписана серйозною кількістю країн, що дає можливість населенню легально використовувати свої документи на території іншої держави-учасниці угоди.

Зрозуміло, не всі країни світу є підписантами цієї Конвенції. У таких випадках передбачено легалізацію документів в Україні шляхом звернення до консульства тієї країни, куди ви вирушаєте.

Апостиль та легалізація документів у МЗС проводиться департаментом консульської служби МЗС України. Такий департамент легалізує всі офіційні папери, окрім тих, що мають комерційний характер. Ось основний перелік документів, що підлягають процедурі:

  • усі офіційні документи, видані органами держреєстрації актів цивільного стану - обов'язково нового зразка;
  • оригінали освітніх документів, які мають міжнародний зразок, вони легалізуються у супроводі листа-звернення вищого навчального закладу, засвідченого у міністерстві;
  • нотаріальні папери (завірені або видані) після оформлення в Мін'юсті.

У деяких випадках, такі країни як Італія, Франція, Нідерланди, Австрія (які є країнами-учасницями Гаазької Конвенції), можуть вимагати і проставлення апостилю, і подальшу легалізацію. Іншими словами, щоб ваш документ був законний на території однієї з вищезгаданих країн, вам потрібно спочатку проставити апостиль, а далі здійснюється нотаріальний переклад та легалізація документів.

Консульська легалізація іноземних документів належить до повноважень Департаменту консульської служби МЗС України. Така легалізація проводиться для офіційних паперів, які були складені та засвідчені за кордоном, вони складаються органами державної влади. Надалі такі документи можуть бути легалізовані у Департаменті консульської служби МЗС України, якщо заздалегідь вони були засвідчені у МЗС країни їхнього походження, а також засвідчені у дипломатичному представництві в Україні.

Легалізація документа може здійснюватися як фізичною особою, так і юридичною, але при подачі запиту до консульства вимоги відрізнятимуться. Фізичні особи подають заяву на консульську легалізацію, а юридичні – лист-звернення. Легалізація офіційних документів займає від 2 до 10 робочих днів.

Слід зазначити, що юридичних дій у сфері легалізації повинні дотримуватися за дотримання всіх умов. Наприклад, щоб легалізація свідоцтва про шлюб чи народження пройшла успішно, ці папери мають бути виключно нового зразка (до 2003 р. в Україні використовувалися старі зразки, а до 1991 р. – зразки СРСР). Щоб отримати новий зразок, потрібно звернутися до органу, який видавав вам свідчення.

Легалізація іноземних офіційних документів у м. Київ вимагає безпосереднього втручання та взаємини з держорганами, це і МЗС, і Мін'юст, і Міносвіти, в чому наші співробітники завжди готові вам допомогти та провести цю процедуру за вас.

Хочете дізнатися, як ми працюємо
чи замовити послугу?

Залишіть заявку і наш юрист зв'яжеться з Вами